Mindfulness & Twoje Oczy

– w styczniu nad morzem!

25-28 stycznia 2022

Opis warsztatów 

Cztery dni warsztatów i uważnego bycia ze sobą

Wyjątkowy czas zadbania o siebie, a szczególnie o ciało i oczy w pięknej nadmorskiej scenerii – blisko natury i głębokiej ciszy.

Będziemy medytować, ćwiczyć łagodny ruch, spacerować, uczyć się dbania o oczy w unikalny sposób – z łagodnością, ciekawością i prawdziwą troską o siebie.

Może pierwszy raz w życiu dowiesz się, w jak ogromnym stopniu nasza świadomość jest uwarunkowana zmysłem wzroku.

Jak patrzenie wpływa na naszą świadomość? Jak możesz poszerzać swoją świadomość? Czy widzisz świat takim, jaki jest czy świat wygląda tak, jaki jest twój zmysł wzroku?

Oferujemy najważniejsze elementy Treningu Widzenia

Komfort patrzenia

Nauczymy się jak głęboko zrelaksować oczy, może pierwszy raz od wielu lat. Pozbędziesz się dolegliwości spowodowanych pracą z urządzeniami ekranowymi.

Oczy są tak zbudowane, aby patrzeć daleko, w ruchu i szeroko. Dlatego urządzenia ekranowe niszczą nasze oczy. Trening Widzenia uczy, jak zachować dobry wzrok. Dzięki temu zwiększa się też efektywność pracy.

Zahamowanie rozwoju wady wzroku

Efektem jest spowolnienie lub zahamowanie niektórych wad wzroku i innych problemów. Często już po pierwszych zajęciach uczestnicy widzą lepiej. Nasze doświadczenia pokazują, że 80-90% uczestników kończących zajęcia widzi wyraźniej.

Lepszy wzrok

Trening Widzenia poprawia ocenę odległości, szybkość reakcji, widzenie peryferyjne, wybiórczość, precyzję spostrzegania i wiele innych umiejętności. Są to kluczowe umiejętności w wielu aktywnościach codziennego życia.

Zapis na warsztaty:

Adres: 

Hotel FALEZA, 84-104 Jastrzębia Góra, ul. Klifowa 5

Poza tym zapewniamy pyszne wegetariańskie jedzenie i dużo relaksu w miłym towarzystwie.

Hotel Faleza proponuje dla uczestników bezpłatne korzystanie z saunarium: sauny fińskiej, biosauny aromatycznej, łaźni parowej oraz jacuzzi z hydromasażem.

Uwaga!

Liczba miejsc ograniczona, decyduje termin zgłoszenie oraz wpłata zaliczki.

 

Opłaty: 

Warsztaty: 660 zł

Hotel (noclegi i wyżywienie) płatne bezpośrednio w hotelu: 645 zł /os. Zakwaterowanie w wygodnych pokojach dwuosobowych

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 240 zł

Prosimy o zgłoszenie oraz wpłatę zaliczki w wysokości 400 złotych w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia.
na konto: Klinika Stresu 38 2130 0004 2001 0544 9780 0001 z dopiskiem: wyjazd styczeń.

Pozostała kwota (260 zł) płatna na 30 dni przed warsztatami.

Organizacja warsztatów

Warsztaty rozpoczynamy we wtorek g. 12.00 przyjazd, zakwaterowanie, g. 12.30 spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie warsztatów. Kończymy w piątek ok. g. 12.00.

 

W związku z zagrożeniem wirusowym prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na terenie budynku oraz w czasie zajęć:

  • przy wejściu do budynku i na salę należy mieć maseczkę na twarzy,
  • w sali siadamy i ćwiczymy w bezpiecznej odległości od siebie – bez maseczek,
  • prosimy o korzystanie z łazienek i mycie rąk oraz posiadanie płynu do dezynfekcji rąk,
  • prosimy o przyniesienie swojej maty, poduszki do medytacji i koca – potrzebne do ćwiczeń,
  • jeżeli ktoś nie czuje się dobrze, ma temperaturę, nie może uczestniczyć w zajęciach,
  • jeśli jesteś w grupie ryzyka odradzamy uczestnictwo.

Warszaty poprowadzą:

Mikołaj Markiewicz – twórca metody Trening Widzenia®, psycholog, trener i terapeuta wzroku. Usprawnianiem widzenia zajmuje się od początku lat 80. Pracował w Polsce, Europie Zachodniej i USA. Jest członkiem Association of Vision Educators. Od 1995 roku kieruje Instytutem Treningu i Terapii Widzenia, w ramach którego prowadzi szkolenia, warsztaty i kilkudniowe obozy, kształci trenerów widzenia w Polsce i za granicą.

Ewa Kaian Kochanowska – doświadczona nauczycielka Mindfulness i Mindful jogi oraz terapeutka pracy z ciałem. Prowadzi warsztaty, wykłady, kursy redukcji stresu, profilaktyki depresji na bazie uważności oraz zajęcia relaksacyjnej jogi.

„To wielka ulga pojąć, jak wiele nie zależy od samego oka. Cieszyć się widzeniem i rozwijać różne sposoby widzenia – była o tym mowa od początku – ale dopiero w ćwiczeniach, zabawach i rozmowach można to było poczuć, a zrozumieć – po zakończeniu i powrocie do rutynowych zajęć."

Ewa O.

„Czasami drobne elementy wprowadzone w życie poprawiają samopoczucie – ale najważniejsze, że nauczyłam się tak postępować, że mogę wpływać na zmniejszenie zeza. Zarazem świadomość, że to, co się dzieje, nie jest ostateczne i z zeza można samemu powoli wychodzić pozytywnie oddziałuje na oczy. "

A. S. 

„Dla mnie był to urOczy czas by zaprzyjaźnić się z dwojgiem moich własnych oczu i nauczyć się tę przyjaźń pielęgnować: mniej patrzeć, lepiej patrzeć, patrzeć dalej, inaczej, ciekawiej, a czasem – po prostu – nie patrzeć!"

Lidka T.

„Mikołaj ma ogromną wiedzę z zakresu profilaktyki wad wzroku a przy tym jest bardzo serdecznym i ciepłym człowiekiem, poczułam zmiany w oczach już po drugich zajęciach"

M. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń:

+48 783 997 773

Obserwuj nas!